TR | EN
Öğrenci Kabulü

Anabilim dalımızdaki yüksek lisans ve doktora programlarına başvurular üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsüne yapılmaktadır. İlgili koşulları sağlayan adaylar, ilan edilmiş puanlama sistemine göre sıralandıktan sonra, kontenjan dolana kadar programlara kabul edilirler. Kabul sürecinde mülakat yapılmamaktadır.

Yabancı uyruklu öğrenci kontenjanları ilanlarda ayrıca belirtilmektedir.

Elektrik, Elektronik ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunlarının yanı sıra, Otomatik Kontrol, Kontrol (Kumanda) Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Matematik-Bilgisayar Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği ve Haberleşme Mühendisliği lisans/lisansüstü programlarını tamamlayan adaylar anabilim dalımızdaki lisansüstü programlara kabul edilebilmektedirler. Burada sayılanların dışındaki bölümlerden gelen adaylar, bilimsel hazırlık programını tamamladıktan sonra başvuru yaptıkları alanda lisansüstü eğitimlerine başlayabilirler.

Yüksek lisans programı tezli yapılmaktadır. Doktora programına lisans veya yüksek lisans derecesine sahip öğrenciler başvurabilmektedirler.

Anabilim dalımızın başvuru koşulları şöyledir:

ALES: Yüksek lisans ve doktora programları için minimum 55. Bütünleşik doktora programı için minimum 80.

Not ortalaması: Yüksek lisans programı için minimum 2,50. Doktora ve bütünleşik doktora programları için minimum 3,00.

Yabancı dil puanı: Yüksek lisans programı için minimum 60. Doktora ve bütünleşik doktora programları için minimum 65.

Her dönem öncesinde başvuru tarihleri, kontenjan ve diğer ayrıntılı bilgiler Fen Bilimleri Enstitüsü websitesinden duyurulmaktadır.